100 rocznica urodzin Patrona Ośrodka – wyjątkowa szkolna uroczystość

100 rocznica urodzin Patrona Ośrodka – wyjątkowa szkolna uroczystość

W dniu 18 maja 2020 roku przypada 100 rocznica urodzin Karola Wojtyły – papieża – świętego Jana Pawła II i jest to jedna z przyczyn ustanowienia przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej roku 2020 rokiem Jana Pawła II.

Dla uczniów i pracowników Ośrodka jest to rok wyjątkowy – wspomnień o wyjątkowym Patronie, postaci, która jest autorytetem i wzorem do naśladowania. W naszych szkolnych planach zamierzaliśmy wszyscy razem, w szkolnej wspólnocie, radośnie świętować dzień 18 maja – jako datę narodzin naszego Papieża – Patrona. Chcieliśmy w tym dniu, po uroczystej mszy św., spotkać się na szkolnym placu by wypuścić w niebo 100 niebieskich balonów i nagrać teledysk i naszą szkolną wersję utworu poświęconemu Janowi Pawłowi II  „Nie zastąpi Ciebie nikt”.

Niestety, bieżąca rzeczywistość nakazująca pozostanie w domu i unikanie wzajemnych kontaktów, sprawiła, że poniedziałek 18 maja będzie wyglądać inaczej, co nie znaczy, że będzie mniej uroczysty, radosny, świąteczny.  Postarali się o to nauczyciele: Grażyna Kotlińska oraz Barbara Magnowska-Kurzawa, które przygotowały uroczystą akademię z wykorzystaniem technik komunikacji na odległość. Nasi wspaniali, zdolni i wyjątkowi uczniowie, wykorzystując swoje zdolności i talent sceniczny, z wielkim zaangażowaniem nagrali w swoich domach, tak jak potrafili najlepiej (z pomocą rodziców, rodzeństwa oraz opiekunów) materiały filmowe. Materiały te, po zmontowaniu i połączeniu w całość przyniosły efekt w postaci pierwszej w historii Ośrodka szkolnej uroczystości online zatytułowanej „Na zawsze w sercach naszych”.

Z wielką radością zapraszamy wszystkich do obejrzenia tego wyjątkowego materiału:

Informujemy, że wszyscy uczniowie oraz ich rodzice wyrazili zgodę na publikację swojego wizerunku.

Mozesz udostepnic informacje: