20 listopad – DZIEŃ PRAW DZIECKA

20 listopad – DZIEŃ PRAW DZIECKA

W miesiącu listopadzie 2016 roku uczniowie oraz nauczyciele Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jarosławiu po raz drugi włączyli się w ogólnopolską akcję Rzecznika Praw Dziecka – 20 listopada – Dzień Praw Dziecka. Podczas lekcji wychowawczych uczniowie wspólnie z nauczycielami poznawali oraz omawiali prawa i obowiązki dziecka, przygotowując równocześnie plakat promujący prawa dziecka.

W dniu 18 listopada 2016 roku cała społeczność szkolna zgromadziła się  na spotkaniu, w czasie którego zaprezentowano przygotowane plakaty a dyrekcja oraz pedagog i psycholog Ośrodka w przystępny sposób omówili najważniejsze prawa dzieci.

Równocześnie uczniowie klasy I, II, III szkoły podstawowej wraz z opiekunami wyszli na ulice Jarosławia, rozdawali lizaki i informowali przechodniów o znaczeniu tego dnia dla dzieci.

Na zakończenie tego dnia odbył się happening, którego celem było przygotowanie informacji o tym znaczącym święcie. Uczniowie w grupach kolorowali makietę pociągu, co było doskonałą okazją do porozmawiania o swoich prawach. Przygotowana instalacja została umieszczona na ogrodzeniu Ośrodka – by przypominać mieszkańcom miasta Jarosławia o znaczeniu tego dnia.

Mozesz udostepnic informacje: