Akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki „Razem na święta”

Razem na święta - akcja MEiN

Akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki „Razem na święta”

Z radością informujemy, że uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 oraz Szkoły Branżowej I Stopnia w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Jana Pawła II w Jarosławiu aktywnie włączyli się w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki „Razem na święta”.   

W tym roku uczniowie tych szkół samodzielnie wykonali kartki z życzeniami świątecznymi, które zostały wysłane do emerytowanych pracowników Ośrodka.  Starsi uczniowie, w szkolnych pracowniach gastronomicznych, przygotowali świąteczne wypieki, które przekazano do Przystań Maryi – Jarosławskiego Hospicjum im.  św. Jana Pawła II w Jarosławiu. Udział w akcji „Razem na święta” dal uczniom Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jarosławiu możliwość podzielenia się radością świąteczną i dobrem  z innymi osobami. Jest to równocześnie jeden z elementów prowadzonych w placówce działań wychowawczych mających na celu kształtowanie pożądanych społecznie postaw i wychowania do wartości.

Za pośrednictwem Ministerstwa Edukacji i Nauki informujemy, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 7 800 przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz ponad 100 placówek polonijnych z całego świata.  Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem podsumowującym akcję. Znajdą go Państwo na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki  https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/prawie-7-800-zgloszen-w-akcji-razem-na-swieta–dziekujemy.

Razem na święta - akcja MEiN

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/prawie-7-800-zgloszen-w-akcji-razem-na-swieta--dziekujemy.

Mozesz udostepnic informacje: