II Charytatywny Zlot Pojazdów Zabytkowych „Klasykowisko 2019”

II Charytatywny Zlot Pojazdów Zabytkowych „Klasykowisko 2019”

W  dniu 15 czerwca 2019 roku jarosławski rynek wypełnił się klasycznymi automobilami, które wzięły udział w II Charytatywnym Zlocie Pojazdów Zabytkowych „Klasykowisko 2019”. Zlot organizowany jest z inicjatywy nauczyciela Ośrodka, pana Adama Nietrzeby, który od wielu lat zaraża swoja pasją do starych pojazdów kolejne osoby.  To właśnie dzięki pasjonatom i miłośnikom zabytkowych pojazdów mieszkańcy Jarosławia mogli po raz kolejny podziwiać pięknie odrestaurowane, niekiedy z całkowitej ruiny, samochody z odległych motoryzacyjnie czasów.

Zlot „Klasykowisko” jest równocześnie okazją do zorganizowania aukcji charytatywnych oraz kiermaszu, z których całkowity dochód przeznaczony jest na konto Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Tobie” działającego na rzecz uczniów Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jarosławiu.  Odwiedzający jarosławski rynek mogli zakupić pyszne, słodziutkie, dietetyczne ciasteczka i inne smakołyki kulinarne upieczone przez uczniów oraz pracowników Ośrodka oraz poduszeczki z motywem samochodowym uszyte w ośrodkowych pracowniach. Nie lada okazją była możliwość własnoręcznego przygotowania kartki pocztowej z okazjonalnym logo tegorocznego Zlotu, a dla najmłodszych dzieci jedyna sposobność do przejażdżki starym „jeździkiem”. Wszyscy, którym w duszy sztuka gra, mogli spróbować swoich sił i wziąć udział w akcji malowania starego zabytkowego Volvo, który cierpliwie czeka w garażu na odrestaurowanie i przywrócenie dawnego blasku.Dla spragnionych emocji zorganizowano licytacje atrakcyjnych przedmiotów, które na pewno długo będą cieszyć swoich nowych właścicieli.

W imieniu naszych uczniów serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Zlotu, gościom oraz mieszkańcom Jarosławia za okazaną hojność i wpłaty na rzecz Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Tobie”.

Zapraszamy do obserwowania kolejnych aukcji i licytacji: https://www.facebook.com/klasykowisko/

Mozesz udostepnic informacje: