II Piknik Integracyjny Osób z Niepełnosprawnością już za nami

II Piknik Integracyjny Osób z Niepełnosprawnością  już za nami

W dniu 11.09.2018 roku odbyło się wyjątkowe spotkanie integracyjne pod hasłem „Wokół Niepodległej”, zorganizowane z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Organizatorami tego spotkania było Centrum Kultury i Formacji Chrześcijańskiej im. bł. Służebnicy Bożej Anny Jenke oraz Ośrodek Szkolno -Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu.

W wydarzeniu wzięło udział 300 uczestników z wielu placówek pracy z osobami niepełnosprawnymi z terenu całego Podkarpacia, którzy podniośle i radośnie świętowali odzyskanie niepodległości.

Spotkanie obfitowało w wiele atrakcji m. in. uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności w grze terenowej oraz rekrutacji do Legionów. Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych uczestnikach, którzy mogli korzystać z wesołego miasteczka, jazdy konnej i wiele innych atrakcji.

W czasie imprezy odbywała się prezentacja prac plastycznych, wytworów artystycznych oraz kulinarnych własnoręcznie wykonanych przez uczestników. Najpiękniej udekorowane stoisko i najlepsze rękodzieło niepodległościowe zostało nagrodzone.

Finałem wydarzenia była patriotyczna parada uczestników po Opactwie, którzy z dumą nieśli Flagę Polski.

Wszystkim dziękujemy za wspólne świętowanie i  spotkanie.

Dziękujemy Centrum Kultury i Formacji Chrześcijańskiej im. bł. Służebnicy Bożej Anny Jenke za inicjatywę, pomysł i wsparcie organizacyjne w przygotowaniu tego radosnego spotkania.

Mozesz udostepnic informacje: