III Piknik Integracyjny Osób z Niepełnosprawnością – Jarosławskie Opactwo Sióstr Benedyktynek

III Piknik Integracyjny Osób z Niepełnosprawnością – Jarosławskie Opactwo Sióstr Benedyktynek

Już po raz trzeci Finałem Jarmarku Benedyktyńskiego był Archidiecezjalny Dzień Wspólnoty Osób Niepełnosprawnych. W wydarzeniu wzięło udział 400 osób z 15 placówek z całego Podkarpacia: Strzyżowa, Frysztaka, Leżajska, Łańcuta, Wysocka, Lubaczowa, Laszek, Przeworska, Jarosławia.

Organizatorami dnia wspólnoty był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu i Ośrodek Kultury i Formacji Chrześcijańskiej im. Służebnicy Bożej Anny Jenke w Jarosławiu. Spotkanie rozpoczęło się zawiązaniem wspólnoty w Rektoracie p.w. św. Mikołaja,a następnie odbył się bieg masowy dla uczczenia bohaterów wojny 1939 roku. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.

Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji: dmuchańce i zjeżdżalnie, konkurencje sprawnościowe, zwiedzanie Opactwa i wystaw okolicznościowych oraz słodki upominek.

Na stylowych drewnianych straganach poszczególne placówki prezentowały różnorodne wytwory rękodzielnicze i wypieki, zaś każda placówka miała możliwość zaprezentować swój dorobek artystyczny na scenie.

Radosne spotkanie zakończyło się wspólnym obiadem i modlitwą.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.