Jan Paweł II – felietony animowane

Jan Paweł II grafika

Jan Paweł II – felietony animowane

Jako placówka edukacyjna posiadająca imię patrona Jana Pawła II z radością informujemy o inicjatywie Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie, który podjął się stworzenia 6 felietonów animowanych, które mają przypomnieć młodym ludziom, ich rodzicom i nauczycielom jak wielkim autorytetem był i jest  Jan Paweł II. Każdy z odcinków będzie osadzony w innych ramach czasowych, co daje Nam również przypomnienie czasów historycznych.

  1. Jan Paweł II – „(ZA)ATAKOWANY”- http://wychowujmy.pl/

40 lat temu, 13 maja 1981 roku, miał miejsce zamach na życie Jana Pawła II. Podczas audiencji generalnej na placu św. Piotra w Rzymie, o godz. 17.19 uzbrojony napastnik Ali Agca, oddał w stronę Ojca Świętego strzały. Wybuchła panika, a papieża, ciężko ranionego w brzuch i w rękę natychmiast przewieziono do kliniki w Gemelli, gdzie rozpoczęła się kilkugodzinna walka o jego życie. Cały świat zwrócił swe oczy ku Stolicy Piotrowej i w ogromnym napięciu śledził napływające doniesienia. Wszyscy zadawali sobie pytanie, czy Jan Paweł II przeżyje?

Prezentujemy Państwu pierwszą z sześciu animacji o Janie Pawle II z cyklu „(ZA)ATAKOWANY”. Te krótkie filmiki mają na celu przypomnieć Nam jak wielkim człowiekiem, autorytetem był Święty Jan Paweł II oraz jak swoją miłością i swoim słowem kruszył najtwardsze serca, mając wpływ na dzieje zapisane na kartach historii. Papież atakowany był kiedyś i atakowany jest dziś. Dlatego powinniśmy przez pamięć odłamywać to co zakłamane. Już wkrótce zapraszamy na witrynę nowego czasopisma WychowujMy.

Kard. Stanisław Dziwisz, wieloletni sekretarz Jana Pawła II mówi o zamachu z 13 maja 1981 roku: niektórzy obawiali się Jana Pawła II,  ponieważ uznano go za niebezpiecznego ze względu na głoszone przez niego przesłanie. Panowało wtedy przeświadczenie, że przyszłość należy do marksizmu, a komunizm rozprzestrzeniał się w Europie.  Jan Paweł II wszystko to odwrócił. Stwierdził, że przyszłość należy do solidarności międzyludzkiej, miłości, sprawiedliwości, wolności sumienia, człowieka i narodów.

Zapraszamy do obejrzenia i udostępnienia animacji dostępnej pod adresem:

http://wychowujmy.pl/ 

Informacja i tekst przygotowane przez Departament Informacji i Promocji Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Mozesz udostepnic informacje: