Kreatywne pomaganie – laleczki dla UNICEF odsłona trzecia

Kreatywne pomaganie – laleczki dla UNICEF odsłona trzecia

Już po raz 3 uczniowie i nauczyciele Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Jana Pawła II pospieszyli z pomocą dzieciom w Sierra Leone włączając się w globalny projekt UNICEF „Wszystkie kolory świata”, polegający na zbieraniu funduszy na zakup i przeprowadzenie szczepień zapobiegających śmiertelnym chorobom. Przez kilka tygodni gazetki i plakaty umieszczone na szkolnych korytarzach informowały i propagowały działania UNICEF na rzecz potrzebujących dzieci, zachęcając wszystkich do aktywnej działalności charytatywnej.

Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy i III klas Gimnazjum we współpracy z nauczycielami zaprojektowali i uszyli laleczki, które zostały sprzedane podczas szkolnej aukcji. Dodatkowo młodzież przeprowadziła  zbiórkę pieniędzy do specjalnie przygotowanych puszek.

Z przyjemnością patrzyliśmy jak społeczność uczniów Ośrodka z ogromnym zaangażowaniem i radością przystąpiła do tej akcji, wykazując się kreatywnością i chęcią pomagania innym potrzebującym.

W efekcie wszystkich podjętych w Ośrodku działań zebraliśmy łączną kwotę 1235,00 zł.

Otwartość i wrażliwość na potrzeby innych oraz gotowość do pomagania to wartości, na które chcemy uwrażliwiać dzieci i młodzież Ośrodka.

Mozesz udostepnic informacje: