List dyrektora OSW im. Jana Pawła II w Jarosławiu z okazji zakończenia roku szkolnego

Drodzy Uczniowie

Szanowni Państwo Rodzice oraz Opiekunowie

W dniu 26 czerwca 2020 roku zakończy się czas nauki w roku szkolnym 2019/2020. Jak wszyscy wiemy, był to wyjątkowy rok szkolny, bo przez prawie cały II semestr nie mogliśmy się spotykać w szkole. Od dnia 12 marca 2020 r. mogliście się kontaktować z pracownikami szkoły oraz swoimi kolegami jedynie za pośrednictwem telefonu lub komputera. I również w taki sposób musieliście się uczyć w domach, które dla wielu z Was zamieniły się w prawdziwą szkołę. My, dyrekcja oraz nauczyciele, wiemy, że jest to bardzo trudne i wymagało od Was wielu wysiłku, by tak codziennie, pilnie, solidnie i rzetelnie zdobywać nowe wiadomości i umiejętności.

Drodzy Uczniowie – nam, wszystkim pracownikom pedagogicznym, było bardzo przykro, że nie możemy się z Wami spotykać w szkole, zobaczyć jak się ładnie uśmiechacie, jaki macie w danym dniu humor i nastrój, porozmawiać, czasem pożartować a czasem pocieszyć, gdy spotykają Was kłopoty i smuteczki. Mieliśmy wiele wspólnych planów: konkursów, wycieczek, zawodów, zabaw i przede wszystkim szkolnej nauki, niestety, wszystko musi poczekać, bo zdrowie nas wszystkich jest najważniejsze.

Dzisiaj, zamiast uroczystości z okazji zakończenia roku szkolnego, piszemy do Was list, by przede wszystkim podziękować Wam – Uczniom, Państwu Rodzicom oraz Opiekunom, za ten czas pracy i nauki w domu. Dziękujemy, że byliście bardzo dzielni, niezwykle pracowici i wytrwali w domowym nauczaniu. Dziękujemy, że wysyłaliście do nas swoje ćwiczenia lekcyjnej i zadania domowe, zdjęcia pięknych prac plastycznych i technicznych i swojej pracy przy komputerach – powstała z tego piękna galeria waszych prac.

 Dla Państwa Rodziców i Opiekunów, szczególne podziękowania za pomoc i wsparcie okazywane zarówno nam jak i przede wszystkim swoim dzieciom – wiemy, że bez Państwa nasze nauczanie byłoby o wiele trudniejsze i zdecydowanie mniej efektywne.

Wspólnie z Wami cieszymy się, że teraz nadszedł czas wakacji – naprawdę zasłużonego odpoczynku – wyłączcie teraz komputery, tablety i smartfony – posłuchajcie jak śpiewają ptaki, klekoczą bociany i szumią drzewa, wciągnijcie głęboko powietrze, by poczuć jak pachnie łąka i las… odpoczywajcie radośnie, wesoło i pogodnie.

Życzymy Wam radosnych i bezpiecznych wakacji, słonecznych, pogodnych dni. Prosimy, byście w czasie wypoczynku nie zapominali o tym, że zagrożenie zarażeniem koronawirusem jest nadal bardzo realne. Dbając o bezpieczeństwo własne oraz swoich najbliższych przestrzegajcie nakazów – noście maseczki ochronne na twarz, pamiętajcie o wymaganym dystansie społecznym i innych zasadach. W czasie zabaw, rekreacji i wypoczynku pamiętajcie o tym by były one bezpieczne, tak byśmy wszyscy, bez wyjątku, spotkali się w dniu 1 września na rozpoczęciu nowego roku szkolnego – czekamy na ten dzień.

Pozdrawiamy Was serdecznie, gorąco i cieplutko z całego serca.

Dyrekcja, Nauczyciele, Wychowawcy, Specjaliści, Panie Pomoce oraz Pracownicy Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II  w Jarosławiu

Mozesz udostepnic informacje: