Wycieczka do Warszawy – lekcja wychowania patriotycznego

Wycieczka do Warszawy – lekcja wychowania patriotycznego

Dzień 10 kwietnia 2019 roku na długo pozostanie w pamięci dzieci i młodzieży uczących się w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Jana Pawła II w Jarosławiu. W tym dniu poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej pan Mieczysław Kasprzak, w ramach obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, zaprosił uczniów placówki na wyjątkową wycieczkę do Warszawy.

Program wycieczki obejmował zwiedzanie gmachu Sejmu RP wraz z przylegającymi do niego obiektami, wspólny posiłek w sejmowej restauracji, spacer po  Krakowskim Przedmieściu i  warszawskiej Starówce oraz wizytę na Stadionie Narodowym.

W budynku Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej całą grupę przywitał Pan Poseł, który otoczył dzieci i młodzież szczególną opieką, dbając by wszyscy mogli zobaczyć dotychczas znane tylko z relacji telewizyjnych miejsca: salę plenarną, hall główny oraz sejmowe korytarze. W lożach sali plenarnej uczniowie mieli możliwość porozmawiania z Panem Posłem na temat pracy parlamentarzysty, zadań Sejmu i zasad stanowienia prawa w Polsce. Na wszystkich uczestnikach wycieczki największe wrażenie wywarły rozmiary tej sali oraz unoszący się w powietrzu dostojny nastrój i klimat tego miejsca. Szczególną niespodzianką był wspólny obiad w sejmowej restauracji, gdzie wyjątkowo smakowały dania spożywane obok znanych z telewizji polityków i pracowników Sejmu.

Następnie, korzystając z ładnej pogody, cała grupa udała się na pieszy spacer, podziwiając Krakowskie Przedmieście, a zwłaszcza Pałac Prezydencki, Zamek Królewski oraz Starówkę wraz z warszawską Syrenką.

Całkowicie nowym doświadczeniem była podróż warszawskim metrem, którym dotarliśmy do Stadionu Narodowego. Oprócz samego stadionu mogliśmy wygodnie rozsiąść się w fotelach w loży prezydenckiej oraz zobaczyć szatnie, w których reprezentanci naszego kraju przygotowują się do sportowych zmagań.

W godzinach późnonocnych, cała grupa, pełna nowych wrażeń, doświadczeń oraz pozytywnych emocji powróciła do Jarosławia. Dla dzieci i młodzieży udział w wycieczce stanowił lekcję wychowania patriotycznego – poznania zasad stanowienia prawa i pracy posłów w Rzeczypospolitej Polskiej oraz piękna architektury naszego kraju – zarówno zabytkowej jak i współczesnej.

W imieniu uczniów Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jarosławiu oraz ich składamy serdeczne podziękowanie panu posłowi na Sejm RP panu Mieczysławowi Kasprzakowi, który był pomysłodawcą wycieczki do Warszawy oraz sfinansował jej realizację.

Równie gorące podziękowania kierujemy na ręce pana Bogusława Tkaczyka – dyrektora Biura Poselskiego Posła na Sejm RP Mieczysława Kasprzaka, który zadbał o wszystkie szczegóły organizacyjne naszej wycieczki, w tym opracowanie jej programu i zapewnienie bezpiecznej podróży.

Mozesz udostepnic informacje: