XXII Wojewódzki Turniej Warcabowy

XXII Wojewódzki Turniej Warcabowy

W dniu 20 listopada 2019 r. w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Jana Pawła II w Jarosławiu po raz 22 odbył się Wojewódzki Turniej Warcabowy szkół i placówek kształcenia specjalnego, który jest objęty honorowym patronatem Starosty Jarosławskiego.

W tym roku o tytuł Mistrza Warcabów rywalizowało 48 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu województwa podkarpackiego, na co dzień uczących się w Rzeszowie, Mielcu, Dębicy Frysztaku, Leżajsku, Ropczycach oraz Rudniku nad Sanem.

Główną ideą Turnieju Warcabowego jest stworzenie okazji do spotkania się uczniów, ich wzajemna integracja sprzyjająca rozwijaniu zainteresowań i kompetencji społecznych. Warcaby, to gra, która przy okazji sportowej rywalizacji, kształtuje wiele pożądanych u dzieci i młodzieży zdolności, uczy umiejętności logicznego myślenia, pomaga w rozwiązywaniu sytuacji problemowych oraz daje możliwość godnego przeżywania sukcesów i porażek i szanowania przeciwnika.

Trwającym kilka godzin zmaganiom nad planszami warcabów towarzyszyli reprezentujący Starostwo Powiatowe w Jarosławiu pan Mariusz Trojak Wicestarosta Powiatu Jarosławskiego oraz pani Elżbieta Pazyniak Naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Powiatu Jarosławskiego.

W czasie uroczystego zakończenia pan Mariusz Trojak Wicestarosta Powiatu Jarosławskiego wspólnie z dyrektorem Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II wręczyli medale, puchary i nagrody dla najlepszych zawodników tegorocznego XXII Wojewódzkiego Turnieju Warcabowego szkół i placówek kształcenia specjalnego.

Działanie zostało dofinansowane ze środków Województwa Podkarpackiego w ramach realizacji zadania publicznego pod nazwą: Organizacja imprez w środowisku osób niepełnosprawnych.

Wyniki klasyfikacji indywidualnej:

Szkoła Podstawowa klasy I -V
I miejsce                 Jakub Miętus OSW  Frysztak
II miejsce    Sabrina Wróbel OSW Frysztak
III miejsce    Jakub Nowak OSW Jarosław

 

Szkoła Podstawowa klasy VI -VIII
I miejsce                  Kewin Zając OSW Rudnik n/Sanem
II miejsce    Wiktor Andres OSW Rudnik n/ Sanem
III miejsce    Krystian Burda OSW Frysztak

 

Szkoła Branżowa I Stopnia klasy I – III
I miejsce                 Adrian Gondek  PZPSW Mielec
II miejsce    Stanisław Dubis OSW Frysztak
III miejsce    Krzysztof Darłak OSW Ropczyce

Wyniki klasyfikacji drużynowej:

Szkoła Podstawowa klasy I -V
I miejsce                 OSW  Frysztak
II miejsce    OSW Jarosław
III miejsce    PZPSW Mielec

 

Szkoła Podstawowa klasy VI -VIII
I miejsce                 OSW  Rudnik n/ Sanem
II miejsce    OSW Frysztak
III miejsce    OSW Ropczyce

 

Szkoła Podstawowa klasy VI -VIII
I miejsce                 OSW Frysztak
II miejsce    PZPSW Mielec
III miejsce    OSW Jarosław

Mozesz udostepnic informacje: