Zaszczep się, aktywnie walcz z pandemią wirusa COVID-19

Szczepimy się - kampania

Zaszczep się, aktywnie walcz z pandemią wirusa COVID-19

Szanowni Państwo Rodzice/Opiekunowie prawni uczniów

Drodzy Uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jarosławiu

GORĄCO ZACHĘCAMY DO PRZYSTĄPIENIA DO SZCZEPIEŃ PRZECIWKO WIRUSOWI CIVID-19.

Prosimy o zapoznanie się z najnowszymi informacjami dotyczącymi szczepień przeciwko wirusowi COVID-19:

 • Szczepienia dzieci w wieku od 5 roku życia.

Informujemy, że Europejska Agencja Leków zarekomendowała szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. Podstawą rekomendacji były szczegółowe wyniki badań klinicznych, które przedstawił producent szczepionki – konsorcjum Pfizer/Biontech. Są to udowodnione dane naukowe świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych. 

Już od 14 grudnia 2021 r. rozpoczną się szczepienia w grupie dzieci 5-11 lat. Szczegółowe informacje dotyczące schematu szczepienia wraz z kwestionariuszem wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem dziecka w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19 znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia: https://www.gov.pl/web/zdrowie/komunikat-nr-15-ministra-zdrowia-w-sprawie-szczepien-przeciw-covid-19-dzieci-5-11-lat.

Przekazujemy także link do strony, gdzie zamieszczony jest List Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia w sprawie szczepień dzieci w wieku 5-11 lat https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/list-ministra-edukacji-i-nauki-oraz-ministra-zdrowia-w-sprawie-szczepien-dzieci-w-wieku-5-11-lat. W liście ministrowie informują o rekomendacji Europejskiej Agencji Leków dotyczącej szczepień w tej grupie wiekowej. Przytaczają także dane świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych.

W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości zachęcamy do odwiedzenia https://www.gov.pl/web/szczepimysie/dzieci-5-11

Więcej informacji na temat szczepień przeciw COVID-19 można znaleźć także w:

 • mediach społecznościowych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego, 
 • na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/szczepimysie
 • na profilu #SzczepimySię,  
 • a także pod numerem infolinii 989.

 • Wszystkich uczniów oraz Państwa Rodziców i Opiekunów prawnych oraz członków rodzin gorąco zachęcam do przystąpienia do szczepień przeciwko wirusowi COVID-19. 

Od 2 listopada br. wszystkie osoby dorosłe mogą otrzymać przypominającą szczepionkę przeciw COVID-19 po 6 miesiącach od pełnego zaszczepienia. 

Osobom przewlekle chorym, ze względu na niską odporność, zalecana jest dawka uzupełniająca, która może być podana już po 28 dniach od podania drugiej dawki szczepienia.

Swoje e-skierowanie na trzecią dawkę można znaleźć na Internetowym Koncie Pacjenta oraz w aplikacji mojeIKP.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej pacjent.gov.pl oraz na stronie Ministerstwa Zdrowia https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/trzecia-dawka-dla-wszystkich-doroslych.


 • Ministerstwo Zdrowia poinformowało o możliwości bezpłatnego szczepienia przeciw grypie osób pełnoletnich w oparciu o dotychczasową organizację szczepień u osób uprawnionych. Nauczyciele, studenci i osoby przebywające w placówkach opiekuńczych lub w nich zatrudnione mają prawo do darmowego szczepienia na grypę już od początku listopada br.

Szczegółowe informacje dotyczące szczepień na grypę zostały podane na stronie https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/szczepienia-na-grype


 • Apeluję do wszystkich Państwa i uczniów o zachowanie odpowiedzialności i zgodnie z zaleceniami prawdziwych ekspertów – lekarzy i wirusologów o podjęcie decyzji o zaszczepieniu się. Jest to działanie, które z pewnością pozwoli wszystkim członkom społeczności Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jarosławiu na bezpieczny powrót po wakacjach do przedszkola i szkół oraz przyczyni się do jak najdłuższego utrzymania organizacji nauczania w trybie bezpośrednim – siedzibie placówki, w kontakcie z nauczycielami, specjalistami i wychowawcami. 

Jestem przekonany, że w obliczu czwartej fali wirusa COVID-19 udział w szczepieniach pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa zdrowotnego – zarówno indywidualnego i zbiorowego i będzie sprzyjać ograniczaniu rozprzestrzeniania się wirusa. Równocześnie informuję, że zgodnie z obowiązującymi od dnia 15 listopada 2021 roku, uczniowie zaszczepieni, którzy nie zostali skierowani na kwarantannę lub izolację domową, mogli swobodnie uczestniczyć w zajęciach pozalekcyjnych i uczyć się w sposób tradycyjny, na terenie szkoły.

Udział w szczepieniu przeciwko COVID-19 to również przejaw odpowiedzialności za zdrowie najbliższych członków rodzin, znajomych, przyjaciół oraz pracowników szkół, szpitali, urzędów i osób mających wiele kontaktów społecznych.

Tak więc zgodnie z hasłem:

NIE BĄDŹ ŁOŚ, ZASZCZEPIONY TO JEST GOŚĆ !!!

zapraszam do Punktu Szczepień Powszechnych, który zlokalizowany jest w Jarosławiu ulica Paderewskiego 11a.

Telefon: 722 040 270, 785 007 361, 722 020 770

Wojciech Głąb

dyr. OSW im. Jana Pawła II w Jarosławiu


 • Filmy edukacyjne dla starszych uczniów szkół podstawowych oraz dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych przybliżają historię wynalezienia szczepionki, istotę jej działania oraz wpływ na choroby zakaźne, które mogą być zwalczane dzięki szczepieniom; dzięki filmom uczniowie poznają też konsekwencje związane z brakiem szczepień.

Uczniowie szkół podstawowych

Uczniowie szkół ponadpodstawowych

Załączniki:

 1. List Ministra Zdrowia do dyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców w sprawie szczepień nastolatków
 2. List prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej
 3. Deklaracja na szczepienia – pobierz plik w formacie WORD – 13,0 KB
 4. Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19
 5. Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – rekomendacje dla rodziców – plakat informacyjny

Szczepienie plakat

 

Szczepienie plakat

 

Mozesz udostepnic informacje: