„Zielona Szkoła 2019”-  uczniowie z Ośrodków Szkolno – Wychowawczych z Jarosławia i Warlubia poznają Polskę

„Zielona Szkoła 2019” – uczniowie z Ośrodków Szkolno – Wychowawczych z Jarosławia i Warlubia poznają Polskę

W dniach 2 – 8 czerwca 2019 roku odbyła się trzecia edycja „Zielonej szkoły” organizowanej przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu oraz Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Polskich Olimpijczyków w Warlubiu. Współpraca tych placówek edukacyjnych odbywa się w ramach porozumienia dwóch zaprzyjaźnionych Powiatów – Jarosławskiego i Świeckiego.

Dla dzieci i młodzieży biorących udział w Zielonej Szkole jest to okazja do poznania piękna nieznanych i odległych zakątków Polski, radosnego wypoczynku oraz nawiązania nowych znajomości, budowania pozytywnych relacji i rozwijania swoich umiejętności społecznych. Dwudziestoosobowe osobowe grupy uczniów wraz z czterema wychowawcami, podobnie jak w ubiegłych latach, miały niezwykle atrakcyjny i ciekawy program, obejmujący rekreację, turystykę i edukację.

Organizacja tak dużego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie finansowe udzielone przez pana Tadeusza Chrzana – Starostę Jarosławskiego. Przeznaczona na organizację wyjazdu kwota 12 000,00 zł pozwoliła na sfinansowanie udziału uczniów w wielu atrakcyjnych działaniach.

Grupa z Warlubia uczestniczyła w święcie latawca w Laszkach oraz poznawała odkrycia archeologiczne i gatunki dinozaurów w Bałtowie. Wiele pozytywnych sprawiły uczniom jarosławskie atrakcje – zajęcia edukacyjne w nowo otwartym Centrum Edukacji Kulturalnej oraz Małej Akademii Słodkości Mondelez i zwiedzanie miasta Jarosławia.  Ogromną radość sprawiła gościom z Pomorza dwudniowa wycieczka do Krakowa i Wieliczki, gdzie mogli podziwiać najbardziej znane zabytki tych dwóch historycznych miast.

Z kolei grupa z Jarosławia zwiedziła Toruń, gdzie oprócz zwiedzania miasta, uczestniczyła w warsztatach z wypieku tradycyjnych pierników. Wiele atrakcji czekało na dzieci i młodzież w Gniewie oraz w Pelplinie, gdzie poznawały historię i dzień dzisiejszy tych miast. Czas odpoczynku i relaksu  zapewniła wizyta w „Toskani Kociewskiej” i samodzielny wypiek pizzy oraz wspólne zabawy z rówieśnikami podczas plenerowego spotkania z okazji Dnia Dziecka.  Podczas tegorocznego wyjazdu nie mogło zabraknąć  głównego punktu programu, czyli wyjazdu nad morze. Korzystając z przepięknej pogody dzieci spędziły jeden dzień na plaży w Gdańsku opalając się i kąpiąc się  w morzu.

Dla każdego ucznia Ośrodków z Warlubia i z Jarosławia udział w wyjeździe był czasem wielu niezapomnianych wrażeń, pozytywnych emocji i wspomnień, które pozostają w pamięci na długo. Wszyscy uczestnicy „Zielonej Szkoły” wracali do swoich stron rodzinnych z uśmiechniętymi buziami, słowami zachwytu oraz pamiątkowymi fotografiami, którymi jeszcze długo będą się dzielić ze swoimi rówieśnikami i rodzinami.

Mozesz udostepnic informacje: