

Finał VII edycji Niebieskie Motyle 2022
Miło nam poinformować, że dzięki tegorocznej akcji #challengeNiebieskieMotyleUkrainieSTOPwojNIE prowadzonej przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu udało się przekazać na Ukrainę nie tylko duchową „iskierkę pokoju i przyjaźni”.
Dzięki wpłatom uczestników naszej akcji zebrano kwotę ponad 13 000 zł., która w całości została przeznaczona na zakup dwóch agregatów prądotwórczych na pięć i pół tysiąca wat oraz dodatkowego osprzętu. Dar wszystkich „niebieskich serc” został symbolicznie przekazany na ręce małego Ivana, który od pół roku mieszka z mamą w Jarosławskim Opactwie. Cieszymy się, że tak potrzebne agregaty prądotwórcze już wyruszyły na Ukrainę.
Dziękujemy wszystkim za dar Waszych serc.
Szczególnie dziękujemy księdzu Markowi Pieńkowskiemu, dyrektorowi Jarosławskiego Opactwa, który jest pomysłodawcą całego przedsięwzięcia i zrealizował działania związane z prowadzeniem zbiórki pieniężnej.
Jasełka 2022
Tradycyjne Jasełka, pełne dziecięcych uśmiechów i radości, to znak, że świętujemy Boże Narodzenie.
W tym roku, po długiej przerwie spowodowanej pandemią wirusa COVID-19 przedszkolaki oraz uczniowie szkoły podstawowej, branżowej szkoły I stopnia oraz szkoły przysposabiającej do pracy, wspólnie z nauczycielami, przygotowali spektakl inspirowany tekstami Biblii oraz ludowych przekazów i tradycji.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmu z naszych Jasełek 2022.
Boże Narodzenie 2022
Tradycja Świąt Bożego Narodzenia podpowiada, aby w wigilijny wieczór, po kolacji, wspólnie zaśpiewać Dzieciątku.
Proponujemy, byście zaśpiewali wraz z nami „Kołysankę dla Jezuska”. Niech Boże Dzieciątko śpi spokojnie w ramionach Matki. Niech nic nie zakłóca słodkich snów wszystkich dzieci.
Muzyka – J. Pelc
Słowa – A. Chorzępa
Dźwięk – P. Trzeciak
Nagranie i montaż filmu – Justyna Pelc
Wykonanie:
T. Gamrat, M. Żołyniak, P. Dudek, J. Pelc, Ziemborak, E. Konik. T. Bechta, Z. Bojarska, J. Gajdzińska, D. Wiewióra, s. R. Suchy, B. Wałczyk, R. Hołowaty.
Zimowo-świąteczna sesja fotograficzna
Nasze przedszkolaki uwielbiają się fotografować, a szczególnie w scenerii, która przypomina im radosne zimowe zabawy oraz miłą świąteczną atmosferę …
Zapraszamy do obejrzenia galerii naszych milusińskich.
„Laboratorium Przyszłości” – roboty Photon uczą dzieci programowania
W szkolnym „Laboratorium Przyszłości” na dobre zadomowiły się dwa roboty Photon, którym uczniowie nadali imiona: BuBa I NuNo. Zadaniem robotów jest wprowadzenie dzieci i w świat nowych technologii, rozwijanie ich kreatywności i zdolności logicznego myślenia oraz nauczanie podstaw programowania.
Obywa się to z wykorzystaniem języków programowania, które są dostosowane do wieku i możliwości uczniów:
– Photon Draw – to najprostsza forma „ożywienia” robota i wskazania mu zadań do wykonania. Uczniowie projektują sekwencję ruchu robota poprzez rysowanie palcem ścieżki na ekranie dotykowym lub z wykorzystaniem tradycyjnej myszki i komputera. Do narysowanej ścieżki można dodać instrukcje niezwiązane z ruchem np. wydaj dźwięk, zmień kolor, poczekaj na dotyk.
– Photon Badge – dla uczniów starszych, którzy tworzą program korzystając z graficznych instrukcji – bloczków, które układają w odpowiedniej kolejności w oknie programu. Do wykonania bardziej złożonych zadań możemy jednak wykorzystać dwie funkcje, z których każda ma dodatkowe pola na instrukcje, tym samym znacznie poszerzając możliwości sterowania robotem.
– Photon Blocks – to już dość zaawansowany język programistyczny, w formie graficzno-tekstowej. Przypomina on znane starszym uczniom szkoły podstawowej narzędzie do programowania – Scratch. Instrukcje w tym interfejsie są bardziej zaawansowane – pojawiają się parametry wyrażone w liczbach, dotyczące różnych zachowań robota.
Zajęcia z szkolnymi robotami NINO i BUBA cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy mogą w realnie zobaczyć jak wydawane instrukcje kierują ich ruchem i aktywnością czujników. Równocześnie ciekawość powoduje, że dzieci, chcąc obserwować nowe ruchy i zachowania robotów, dążą do nabywania nowych umiejętności z zakresu programowania.
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszłosci
Informacja – grudzień 2022 r.