W przedszkolu małym dzieciom oferujemy profesjonalne wsparcie terapeutyczne oraz pracę dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą opartą o obowiązującą podstawę programową wychowania przedszkolnego. Edukację w placówce mogą rozpocząć dzieci już od trzeciego roku życia.

Najmłodsi wychowankowie korzystają z niezwykle atrakcyjnie wyposażonej i pełnej barw sali zabaw, sali doświadczania świata, a także z własnego placu zabaw.

Obecnie w Ośrodku funkcjonują dwa oddziały: “Kubusie” i “Słoneczka”.

Podczas zajęć w naszym przedszkolu uwzględniamy przede wszystkim możliwości oraz potrzeby każdego dziecka. Dobór metod i form pracy oraz pełna ciepła i serdeczności atmosfera sprawia że nasze maluchy wracają do nas chętnie każdego dnia.

            Praca nauczycieli przedszkola wspierana jest przez specjalistów, którzy codziennie prowadzą zajęcia indywidualne z dziećmi między innymi z zakresu integracji sensorycznej, stymulacji polisensorycznej, terapii logopedyczne,j gimnastyki korekcyjnej oraz dogoterapii. Ponadto dla każdego malucha nauczyciele przygotowują Indywidualne Programy Edukacyjno-Terapeutyczne.

Przedszkolaki uczestniczą w lekcjach religii. Mają również dostęp do atrakcyjnego placu zabaw, świetnie wyposażonych sal i licznych zabawek edukacyjnych. Nie bez znaczenia jest również to, że sale mieszczą się w budynku bez barier architektonicznych, z windą i podjazdami. Dodatkową atrakcję stanowi pokój zabaw i rekreacji. Stołówka i kuchnia zapewniają przedszkolakom smaczne i zdrowe posiłki.

           Dla dzieci niepełnosprawnych niezwykle istotna jest akceptacja ze środowiska rówieśniczego, dlatego duży nacisk kładziemy na integrację ze środowiskiem lokalnym, organizując wiele wyjść, wycieczek i wspólnych imprez.

       Pobyt dziecka w oddziale przedszkolnym jest bezpłatny. Każdy maluch ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi może skorzystać z aktualnej oferty przedszkola. Serdecznie zapraszamy.

 

Powiększ tekst Zmniejsz tekst