#challengeniebieskiemotyle2021

#challengeniebieskiemotyle2021

#challengeniebieskiemotyle2021

Kochani! Jak wiecie Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu od kilku lat organizuje konkurs Niebieskie Motyle przeznaczony dla osób ze spectrum autyzmu i zespołem Aspergera. W tym roku ze względu na pandemię nasz konkurs pierwszy raz się nie odbędzie. Nie zapominamy jednak o naszych przyjaciołach, którym autyzm utrudnia codzienne funkcjonowanie. Aby dodać im otuchy zapraszamy Wszystkich do podjęcia radosnego wyzwania.  Celem akcji jest poszerzanie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom. Efekty działań osób i instytucji nominowanych można zobaczyć na naszym profilu Facebook: https://www.facebook.com/osw.jaroslaw/

Hasło, które będzie nam przyświecać w tym roku brzmi:

JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI!

Jak przekazać taką niebieską iskierkę przyjaźni? To bardzo proste. Wystarczy:

  1. Ubrać się na niebiesko.
  2. Wykonać pracę plastyczną np. odbić niebieskie ręce w kształcie motyla lub serca albo wykonać dowolną aktywność wg. własnej inwencji twórczej np. „taniec motyla”.
  3. Zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na swój profil na Facebook oraz przesłać do nas na adres motyle2021@soswjaroslaw.onmicrosoft.com. Ważne, aby na zdjęciu lub filmie ujęte były pozdrowienia: JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI! (nagrane lub napisane).
  4. Nominować kolejne dwie osoby i jedną grupę klasową, oddział przedszkolny lub instytucje i powiadomić je o tym.
  5. Na wykonanie zadania każdy Nominowany otrzymuje 48 godzin.

#challengeniebieskiemotyle2021

Mozesz udostepnic informacje: