#challengeNiebieskieMotyleUkrainieSTOPwojNIE

Niebieskie motyle 2022 plakat

#challengeNiebieskieMotyleUkrainieSTOPwojNIE

Kochani!

Jak wiecie Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu od wielu lat organizuje konkurs NIEBIESKIE MOTYLE przeznaczony dla osób ze spectrum autyzmu i zespołem Aspergera.

Aktualna sytuacja związana z wojną na Ukrainie skłoniła nas do zmiany formy challenge. Pamiętając o naszych przyjaciołach z Ukrainy, którym autyzm utrudnia codzienne funkcjonowanie, a teraz wojna odebrała im wszystko, zdecydowaliśmy się w tym roku właśnie im dedykować nasz challenge. Aby dodać im otuchy zapraszamy Wszystkich do podjęcia tego jakże ważnego pokojowego wyzwania.

#challengeNiebieskieMotyleUkrainieSTOPwojNIE

CZAS NA START:

Z ogromną przyjemnością nominujemy:

 1. Ksiądz Marek Pieńkowski – dyrektor Ośrodka Kultury i Formacji Chrześcijańskiej im. Służebnicy Bożej Anny Jenke w Jarosławiu
 2. Wojciech Głąb – dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jarosławiu
 3. Dr Joanna Ciąpała

Wyżej wymienione osoby/instytucje zapraszamy do uczestnictwa w wyzwaniu zainicjowanym przez Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu.

Celem tegorocznej akcji jest przekazanie iskierki POKOJU i PRZYJAŹNI dla dzieci i dorosłych ze spektrum autyzmu pochodzącym z Ukrainy zarówno w formie artystycznej jak i rzeczowej – poprzez dobrowolną zbiórkę pieniężną. Pozyskane środki finansowe w całości zostaną przeznaczona za pośrednictwem partnera tegorocznej edycji Niebieskich Motyli – Ośrodek Kultury i Formacji Chrześcijańskiej im. Służebnicy Bożej Anny Jenke w Jarosławiu – Organizacja Pożytku Publicznego – KRS nr 0000247764 na rzecz osób poszkodowanych przez wojnę na Ukrainie. Głównie będzie to sprzęt medyczny, lekarstwa, środki opatrunkowe i inne artykuły medyczne niezbędne w czasie działań wojennych.

Kochani – zachęcamy do wpłat pieniężnych w dowolnej wysokości. Każdy dodany post i każda wpłacona złotówka są tak samo ważne bez względu czy będzie to 5 zł, 50 zł czy 500 zł.

Jak przekazać taką iskierkę? To bardzo proste wystarczy:

 1. Ubrać się w barwy niebiesko-żółte i wykonać pracę plastyczną lub dowolną aktywność artystyczną według własnej inwencji twórczej. Barwami przewodnimi jest kolor niebieski i żółty. Ważne, aby na pracy plastycznej lub na filmie ujęte było przesłanie: NIEBIESKIE MOTYLE-UKRAINIE. STOP WOJNIE.
 2. Skopiować CAŁY tekst #challengeNiebieskieMotyleUkrainieSTOPwojNIE, wstawić zdjęcie lub film na Facebook i nominować kolejne 3 osoby (może to być również grupa klasowa lub instytucja) i powiadomić ich o tym.
 3. Dokonać wpłaty dowolnej kwoty na subkonto o nazwie „Pomoc dla Ukrainy”
  Numer konta  65 1240 2571 1111 0011 1284 7000   /Bank Pekao/.
  Subkontem zarządza Ośrodek Kultury i Formacji Chrześcijańskiej im. Służebnicy Bożej Anny Jenke w Jarosławiu – Organizacja Pożytku Publicznego – KRS nr 0000247764.
 4. Na wykonanie zadania każdy nominowany otrzymuje 48 godzin.

P.S. Każdy kto nie został nominowany a chciałbym wziąć udział w naszym Challenge może przyłączyć się do niego samodzielnie z zachowaniem w/ w procedur.

WAŻNE!!!

 • Aby przekaz w Waszym poście mógł dotrzeć do jak największej liczby osób, ustawienia prywatności należy dać na PUBLICZNE (w przeciwnym razie będzie on widoczny tylko dla bardzo wąskiej grupy osób z grona Waszych znajomych, nie będzie widoczny dla nas Organizatorów i nie będziemy mogli go udostępniać i komentować)
 • Przy kopiowaniu tekstu proszę zwrócić uwagę, aby przed Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu postawić znak@ (nazwa ma się podświetlić na niebiesko). Dzięki temu będziecie Państwo dla nas widoczni.

Zapraszamy do działania i życzymy powodzenia!

  

Niebieskie Motyle 2022 plakat

Mozesz udostepnic informacje: