Festiwal Logopedyczny pod hasłem „Baw się z nami samogłoskami”

Festiwal Logopedyczny pod hasłem „Baw się z nami samogłoskami”

W dniu 10 maja 2016r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jarosławiu odbył się organizowany przez logopedów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II  Festiwal Logopedyczny pod hasłem „Baw się z nami samogłoskami”.

Uczestnikami festiwalu były dzieci pięcioletnie z Miejskich Przedszkoli nr 9 i nr 12 w Jarosławiu oraz z oddziałów przedszkolnych przy naszym Ośrodku.

Ideą festiwalu było, aby poprzez wspólną zabawę i integrację poznawać i utrwalać samogłoski, których znajomość jest pierwszym i najważniejszym etapem w nauce czytania. Poprzez różnorodność  zaprezentowanych  zabaw, dzieci miały możliwość zaprezentowania swojej wiedzy i umiejętności, za co otrzymały atrakcyjne nagrody i pamiątkowe dyplomy. Pomysłowością musieli wykazać się również nauczyciele przedszkoli, przygotowując pomoce logopedyczne. Podczas festiwalu odbywała się także prezentacja literatury dziecięcej w ramach realizowanego przez Ośrodek programu „Książki naszych marzeń”

Festiwal Logopedyczny był jednym z wydarzeń zorganizowanym dla najmłodszych w ramach Tygodnia Bibliotek 2016 obchodzonego w dniach 9 – 13 maja.

Mozesz udostepnic informacje: