Finałowa Gala Przeglądu Twórczości „Niebieskie Motyle 2017”

Finałowa Gala Przeglądu Twórczości „Niebieskie Motyle 2017”

Finałowa Gala II Regionalnego Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży ze Spektrum Autyzmu i Zespołem Aspergera „Niebieskie Motyle” – odbyła się w dniu 4 kwietnia 2017 roku w siedzibie Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jarosławiu. Przegląd został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego, Wojewody Podkarpackiego, Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Starosty Powiatu Jarosławskiego, Burmistrza Miasta Jarosławia i Stowarzyszenia Przeworsk – Powiat Bezpieczny.

Organizatorem Przeglądu był Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im Jana Pawła II w Jarosławiu, współpracując przy jego realizacji z Stowarzyszeniem na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „TOBIE” w Jarosławiu, Państwową Wyższą Szkołą Techniczno-Ekonomiczna im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu, Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury w Jarosławiu.

Na tegoroczny przegląd, który przebiegał pod hasłem „Dziecięca radość”, wpłynęło 136 prac, wykonanych przez dzieci w wieku przedszkolnym, szkoły podstawowej oraz młodzież gimnazjalną,  reprezentujących 28 placówek i szkół z trenu województwa podkarpackiego. Przygotowane przez uczniów prace plastyczne zachwyciły widzów bogactwem barw, kształtów i faktur oraz pełnym dziecięcej radości postrzeganiem świata.

Finałową Galę rozdania nagród i wyróżnień dla wszystkich autorów prac plastycznych uświetniły występy uczniów Ośrodka, zaś smakowitą niespodzianką był tort przygotowany przez rodziców z Grupy Wsparcia działającej przy Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Jarosławiu. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci uczestniczyły w radosnej zabawie, pełnej konkursów, zabaw naukowych oraz eksperymentów naukowych.

Rodzice oraz opiekunowie uczniów mogli w tym czasie spotkać się ze specjalistami zatrudnionymi w Ośrodku jak również rodzicami z Grupy Wsparcia, którzy w ramach punktów konsultacyjnych dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem związanym z pracą z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Galę rozdania nagród zaszczycili swoją obecnością fundatorzy nagród dla uczestników Przeglądu: przedstawiciele Urzędu Województwa Podkarpackiego, Starostwa Powiatowego w Jarosławiu, Urzędu Miasta w Jarosławiu, Miasta i Gminy Przeworsk, reprezentanci władz kościelnych oraz prezesi Stowarzyszeń i dyrektorzy instytucji oraz przedsiębiorstw wspierających działalność Ośrodka.

Nagrodzeni w konkursie:

Kategoria I – Przedszkola:

Miejsce I:

Oskar Drozdowski; Przedszkole Miejskie w Łańcucie; opiekun p. Justyna Drozdowska

Miejsce II:

Andriy Prokopiv; Stowarzyszenie na Rzecz Wspomagania Rozwoju Dzieci i Młodzieży „TITUM” w Rzeszowie; opiekun p. Joanna Kluczniak

Miejsce III:

Mikołaj Kisz; Oddział przedszkolny w Zespole Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie; opiekun p. Jadwiga Janicka

Bartosz Broś; Oddział przedszkolny w Zespole Placówek im. Jana Pawła II
 w Lubaczowie; opiekun p. Elżbieta Sopel

Kategoria II Szkoła Podstawowa

Miejsce I:

Laura Bytnar; Stowarzyszenie na Rzecz Wspomagania Rozwoju Dzieci i Młodzieży „TITUM” w Rzeszowie; opiekun p. Joanna Kluczniak

 Miejsce II:

Anna Markowicz; Niepubliczna Specjalna Szkoła Podstawowa „SOLIS RADIUS Rzeszów; opiekun p. Elżbieta Magierska-Walania

Martyna Gaweł; Stowarzyszenie na Rzecz Wspomagania Rozwoju Dzieci i Młodzieży „TITUM” w Rzeszowie; opiekun p. Joanna Kluczniak

Miejsce III

Filip Słowiński; Zespół Szkół Specjalnych im. UNICEF w Rzeszowie; opiekun p. Marzena Styka

Kategoria III – Gimnazjum:

Miejsce I:

Michał Salwiak; Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu; opiekun p. Maria Dusiłło

Miejsce II:

Jakub Dudkiewicz; Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy, opiekun p. Anna Jurkiewicz

Bartosz Wojdyło; Gminne Gimnazjum im. Orląt Lwowskich w Roźwienicy; opiekun p. Lidia Przybylska

Miejsce III:

Katarzyna Bukowska; Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy we Frysztaku; opiekun p. Marta Kawa

Jakub Karaś; Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu; opiekun p. Maria Dusiłło

INFORMACJE W MEDIACH:

http://jaroslaw.naszemiasto.pl/artykul/przeglad-tworczosci-dzieci-z-autyzmem-niebieskie-motyle-w,4072993,gal,t,id,tm.html

http://rzeszow.tvp.pl/29798011/niebieskie-motyle-rozmowy-o-dzieciach-dotknietych-autyzmem

http://twojatv.info/aktualnosci,3795.html

http://www.pod24.info/telewizja-pod24/video/2017-04-06-15-52-50.html

http://przemyska.pl/2017/04/05/niebieskie-motyle-2017/

https://www.facebook.com/KreatywniPedagodzy/photos/pcb.1001311216665446/1001311169998784/?type=3&theater

Mozesz udostepnic informacje: