Gala Regionalnego Przeglądu Twórczości plastycznej Dzieci i Młodzieży ze Spektrum Autyzmu i Zespołem Aspergera „Niebieskie Motyle 2024″

Gala Regionalnego Przeglądu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży ze Spektrum Autyzmu i Zespołem Aspergera „Niebieskie Motyle 2024″

W dniu 12 kwietnia 2024 roku na terenie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jarosławiu odbyła się uroczysta Gala „Niebieskich Motyli”. Tematem przewodnim był: „Poznaj nasz wielobarwny świat”. Była to już kolejna – IX  edycja Regionalnego Przeglądu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży ze Spektrum Autyzmu i Zespołem Aspergera „Niebieskie Motyle 2024” organizowanego przez  Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu.

Po kilkuletniej przerwie, spowodowanej pandemią wirusa Covid-19, znowu możliwe było spotkanie w tak licznej grupie.

Tegoroczna edycja Przeglądu „Niebieskie Motyle 2024” przebiegała pod Honorowym Patronatem Pana Stanisława Kłopota – Starosty Jarosławskiego. Z kolei patronat medialny nad imprezą objęły: Radio Fara oraz lokalne media, tj. „Ekspres Jarosławski” i „Gazeta Jarosławska”.

Celem Przeglądu jest między innymi: popularyzacja twórczości plastycznej dzieci ze spektrum autyzmu i zespołem Aspergera, podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu dziecięcego, integracja i oczywiście prezentacja swoich prac i talentów.  Młodzi artyści łamiąc bariery i stereotypy na swój temat, zaprezentowali w artystycznych wizjach przelanych na papier, swój świat wewnętrzny – jakże bogaty i wielobarwny. Komisja konkursowa oceniała prace plastyczne w dwóch kategoriach: przedszkola i szkoły podstawowe. Nagrody, oprócz miejsc premiowanych w obu kategoriach, otrzymali wszyscy młodzi artyści biorący udział w Przeglądzie.

Na uroczystej Gali swą obecnością zaszczycili uczestników pan Mariusz Trojak Wicestarosta Powiatu Jarosławskiego oraz pani Marta Kurpiel – Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych.

Podczas Gali można było zobaczyć wspaniały występ artystyczny uczniów z OSW im. Jana Pawła II w Jarosławiu pt. „Barwny świat motyli”. Wszystko to odbywało się na tle bardzo efektownie przygotowanej przez pracowników Ośrodka scenografii. Nie zabrakło również słodkiej niespodzianki dla wszystkich uczestników spotkania w postaci tortu.

Laureaci konkursu plastycznego:

Do konkursu nadesłano łącznie 78 prac plastycznych, w tym: 22 prace uczniów szkół podstawowych oraz 56 dzieci z przedszkoli.

Jury w składzie: Maria Dusiła, Damian Waliczek, Aneta Mrazek i Wojciech Głąb wybrało laureatów w dwóch kategoriach: Szkoła Podstawowa i Przedszkole.

W kategorii Przedszkole najwyższe miejsca przyznano dzieciom:

1 miejsce: Rafał Stec

1 miejsce: Igor Kochman

2 miejsce: Marcel Wolański

3 miejsce: Leon Filim

Jury przyznało również 5 wyróżnień:

  • Emil Marciak
  • Zofia Wawrzkiewicz
  • Gaja Jonak
  • Franciszek Kochman
  • Nikola Stec

W kategorii Szkoła Podstawowa najwyższe miejsca przyznano uczniom:

1 miejsce: Igor Szymkowicz

2 miejsce: Kasper Szyszka

3 miejsce: Maksymilian Strzelecki

Jury przyznało również 5 wyróżnień:

  • Antoni Palar
  • Wiktor Skóra
  • Marcelina Cebulak
  • Aleksy Pakuła
  • Szymon Ruman

Już dziś zapraszamy na kolejną jubileuszową X edycję przeglądu Niebieskie Motyle. Do zobaczenia za rok!

Mozesz udostepnic informacje: