Jesienne spotkanie pod hasłem „Jemy zdrowo warzywnie i owocowo”

Jesienne spotkanie pod hasłem „Jemy zdrowo warzywnie i owocowo”

3 grudnia 2015 r. w sali gimnastycznej naszego Ośrodku odbyło się jesienne spotkanie, pt. „Jemy zdrowo warzywnie i owocowo” oddziałów przedszkolnych, klas I – III, zespołów edukacyjno-terapeutycznych szkoły podstawowej i gimnazjum zorganizowane przez panie D. Wiewiórę i M. Zygmunt.

Impreza ta jako działanie towarzyszące programowi „Owoce w szkole” realizowanemu w naszym Ośrodku, miała na celu przypomnienie i promowanie zasad prawidłowego odżywiania, a szczególnie spożywania jak największej ilości owoców i warzyw.

Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem przygotowanym przez uczniów klas I – IIIi I – III zespołu edukacyjno – terapeutycznego szkoły podstawowej, w którym dzieci starały się pokazać, że nawet w chłodne, deszczowe dni owoce i warzywa poprawią nastój każdemu. A to wszystko działo się za sprawą recytacji wierszy o darach jesieni, rymowanek, piosenek i tańców promujących zdrowe odżywianie.

Wśród pięknej dekoracji, dzieci mogły wykazać się swoją wiedzą odpowiadając na zagadki, a także sprawdzić skuteczność działania swoich zmysłów rozpoznając po smaku, zapachu i dotyku wybrane warzywa i owoce, brać udział w zabawach ruchowych z elementem rywalizacji. Na koniec wszyscy uczestnicy spotkania – uczniowie, rodzice, nauczyciele zostali poczęstowani świeżym sokiem owocowo – warzywnym i przekąskami warzywno – owocowymi wykonanymi przez uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej pod opieką p. Joanny Halwy.


Mozesz udostepnic informacje: