Nowa stołówka w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Jana Pawła II  w Jarosławiu – realizacja rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”

Nowa stołówka w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Jana Pawła II  w Jarosławiu – realizacja rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”

 W Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Jana Pawła II w Jarosławiu zakończono prace remontowe i oddano do użytku odnowioną stołówkę dla wszystkich uczniów placówki.

W wyniku złożonego wniosku o uzyskanie dofinansowania w ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” Szkoła Podstawowa nr 8 w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Jana Pawła II w Jarosławiu otrzymała kwotę 100 000,00 zł (z czego 80 000 zł wynosiło dofinansowanie, natomiast 20 000 zł stanowił wkład własny Powiatu Jarosławskiego). Warto nadmienić, że jest to jedna z niewielu szkół podstawowych  w województwie podkarpackim, która otrzymała takie wsparcie finansowe.

W ramach otrzymanych środków finansowych wykonano prace remontowe i zakupiono dodatkowe wyposażenie gastronomiczne do kuchni oraz do jadalni, z której korzystają uczniowie i wychowankowie placówki. W pomieszczeniu jadalni wykonano prace mające na celu renowację podłoża i położenie nowej wykładziny podłogowej oraz pomalowano ściany. Zakupiono również nowe stoły i krzesła, które można dostosować do wzrostu dzieci i młodzieży. Realizację zadania modernizacji jadalni powierzono firmie Office Plus z siedzibą w Rzeszowie, która opracowała projekt aranżacji wnętrza oraz zrealizowała prace remontowo-adaptacyjne.

W nowej jadalni z zdrowych posiłków, przygotowywanych we własnej kuchni, korzystać będą uczniowie przedszkola, szkoły podstawowej, branżowej szkoły I stopnia i szkoły przysposabiającej do pracy oraz wychowankowie mieszkający w internacie. Uczniowie Ośrodka z przyjemnością spożywają śniadania, obiady i kolacje w nowej stołówce szkolnej, twierdząc, że są one teraz jeszcze smaczniejsze.

https://rzeszow.tvp.pl/45024468/nowa-inwestycja-w-osrodku-szkolnowychowawczym-im-jana-pawla-ii-w-jaroslawiu

https://nowiny24.pl/pieknie-odnowiona-stolowka-szkolna-w-jaroslawiu-nowoczesne-wnetrze-zachwyca-kolorami-zdjecia/ar/c5-14508137

https://ekspresjaroslawski.pl/artykul/w-nowej-jadalni-smakuje/825654

Mozesz udostepnic informacje: