Nowe książki w bibliotece szkolnej – rządowy program „Książki naszych marzeń”

Nowe książki w bibliotece szkolnej – rządowy program „Książki naszych marzeń”

„ Książki są jak okręty, myśli żeglujące po oceanach czasu, troskliwie niosące swój drogocenny ładunek z pokolenia na pokolenie”- Francis Bacon

W dniu 19 stycznia 2016 roku w bibliotece szkolnej Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jarosławiu odbyła się prezentacja książek zakupionych dzięki pozyskaniu środków finansowych w ramach rządowego programu „Książki naszych marzeń”. Działanie to miało na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, urozmaicenie realizacji programów nauczania oraz zapewnienie atrakcyjnej oferty lekcji bibliotecznych.

Wystawa nowości wydawniczych w sposób szczególny przyciągnęła uwagę zwłaszcza najmłodszych czytelników, którzy byli zachwyceni możliwością obejrzenia i odsłuchania ulubionych fragmentów bajek.

Niezmiennie od lat do najbardziej poczytnych książek należą: „Pippi Pończoszanka”, „Dzieci z Bullerbyn”, „Przygody Mikołajka” oraz seria „Dziennik Cwaniaczka” i „Magiczne Drzewo”. Oczywiście wśród nowych książek nie mogło zabraknąć również takich pozycji jak „Bon czy ton – savoir-vivre dla dzieci ‘’ Grzegorza Kazdepke oraz rozbudzających ciekawość dziecka poprzez podążanie za sympatycznym detektywem w książce pt. „Wielka księga detektywa Pozytywki”. Podstawowym efektem realizowanego w Ośrodku programu wspierania czytelnictwa, ma być trwałe zainteresowanie młodych ludzi czytaniem, aby tak się stało muszą doświadczyć przyjemności z czytania, odkryć w nim atrakcyjny sposób zdobywania wiedzy o świecie, rozwijania zdolności i zainteresowań, a także miłego spędzania wolnego czasu.


Mozesz udostepnic informacje: