„Pierniki sercem malowane”

„Pierniki sercem malowane”    

Już po rad drugi w naszym Ośrodku gościliśmy na spotkaniu dobroczynnym „Pierniki sercem malowane” dużą grupę przyjaciół i osób o życzliwych o dobrych sercach. Celem tego wydarzenia było wspólne dekorowanie upieczonych przez uczniów pierników i zbiórka pieniędzy na rzecz działającego w placówce Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „TOBIE”, które wspomaga indywidualnie uczniów w różnych życiowych sytuacjach oraz dofinansowuje różnego rodzaju przedsięwzięcia szkolne i wycieczki.

W tym roku uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy planują zobaczyć Tatry i zwiedzić Zakopane, a zebrane środki finansowe z pewnością ułatwią realizację tych marzeń. Podczas dekorowania pierników,  zaproszeni goście mogli powspominać ubiegłoroczne spotkanie, zapoznać się z przebiegiem niezwykle udanej i wspominanej przez uczniów wycieczki do Warszawy oraz wylicytować wyjątkowe przedmioty. Uczniowie Szkoły Branżowej, funkcjonującej przy naszym Ośrodku, zadbali o pyszny i aromatyczny poczęstunek, a uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy przygotowali wiele pięknych ozdób i stroików świątecznych, które można było zakupić podczas świątecznego kiermaszu, Wszystkie atrakcje cieszyły się dużym zainteresowaniem gości, a prawdziwą furorę zrobiły prace uczniów, wykonane w szkolnej pracowni stolarskiej zwanej Drewutnią.

       Wszystkim naszym gościom dziękujemy za obecność i piękny czas spędzony z nami oraz pomoc w realizacji naszych planów. Wspaniałym mamom naszych uczniów, dziękujemy za pomoc w przygotowaniu imprezy i pyszne, domowe wypieki na kiermasz ciast.

       Niech dobry nastrój tego spotkania, towarzyszy nam podczas przygotowań do Świąt, a same Święta Bożego Narodzenia, niech przyniosą wytchnienie od trudów codzienności, serdeczną bliskość spotkanych ludzi oraz moc radości i pokoju.

       Do zobaczenia w przyszłym Nowym i Dobrym Roku.

Mozesz udostepnic informacje: