Uczniowie Gimnazjum zwycięzcami ogólnopolskiego konkursu „Lubella inspiruje i edukuje”

Uczniowie Gimnazjum zwycięzcami ogólnopolskiego konkursu „Lubella inspiruje i edukuje”

W roku szkolnym 2016/2017 klasa druga gimnazjum przystąpiła do II edycji programu „Lubella inspiruje i edukuje”. W ramach projektu, którego koordynatorem była wychowawczyni klasy drugiej Grażyna Kotlińska, uczniowie uczestniczyli w zajęciach pozalekcyjnych, na których poznawali zasady prawidłowego, zdrowego odżywiania się oraz istotnej roli produktów zbożowych w codziennej diecie. W czasie zajęć gimnazjaliści odkrywali również tajniki sztuki kulinarnej w praktyce, przygotowując smaczne i zdrowe posiłki, zarówno według przepisów załączonych przez Lubellę, jak i własnych pomysłów.

W ramach realizacji programu młodzież wzięła udział w konkursie „Uwielbiam gotować z Lubellą”. Zadaniem uczestników konkursu było stworzenie autorskiego przepisu na bazie wybranego produktu zbożowego, wykonanie zdjęcia dania, a także zdjęcia przedstawiającego radość ze wspólnego gotowania. Uczniowie z ogromną radością i zaangażowaniem przystąpili do realizacji zadania konkursowego tworząc autorskie przepisy na zdrową potrawę. Po wielu burzliwych obradach, spośród kilku nowatorskich pomysłów wybrali i przygotowali „Sakiewki naleśnikowe z farszem z kaszy jęczmiennej i warzyw”. Swoją kulinarną przygodę udokumentowali pięknymi zdjęciami potwierdzającymi, że wspólne gotowanie sprawia im wiele radości.

Tuz przed świętami Bożego Narodzenia otrzymaliśmy informację, że to właśnie klasa z naszego Gimnazjum zwyciężyła w konkursie „Uwielbiam gotować z Lubellą”. Jury było pod ogromnym wrażeniem kreatywności i zaangażowania uczniów, ich pomysłu na autorskie danie oraz staranności wykonania pracy.              

W nagrodę w Ośrodku po feriach zimowych odbędą się warsztaty prowadzone przez szefa kuchni Piotra Ceranowicza i fotografa Macieja Zaczka. Gimnazjaliści dowiedzą się nie tylko jak przygotować wartościowe, pomysłowe i urozmaicone posiłki, ale również jak profesjonalnie uwiecznić na zdjęciach swoje kulinarne dzieła. Zwycięska klasa otrzyma także bon finansowy o wartości 1500 zł.

SERDECZNIE GRATULUJEMY NASZYM KOLEGOM

Informacja o wynikach konkursu – strona Lubella.

Sakiewki naleśnikowe z farszem z kaszy jęczmiennej i warzyw

Przepis na Orientalny rosół z jajecznym makaronem

Mozesz udostepnic informacje: