Udział uczniów w projekcie „Mała Sztuka – Wielkie Sprawy”

Udział uczniów w projekcie „Mała Sztuka – Wielkie Sprawy”

3 grudnia 2019 r. przedszkolaki i najmłodsi uczniowie naszego Ośrodka brali udział w Przeglądzie Dziecięcej Twórczości Artystycznej pt. „Mała Sztuka – Wielkie Sprawy” w ramach trzecich podkarpackich dziecięcych obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Głównym organizatorem przeglądu, który odbył się w Wojewódzkim Domu Kultury był Zespół Szkół imienia UNICEF w Rzeszowie.

Podczas spotkania nasi uczniowie zaśpiewali wspólnie piosenkę pt. „A Mikołaj pędzi” oraz zaprezentowali się w układzie tanecznym do piosenki pt. „Toca Toca” i piosenki „The Clapping Song” z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych. Dzieci zachwyciły widownię swoim występem, zdobyły gratulacje i pochwały za śpiew, taniec, wzorowe przygotowanie.

Niektórzy uczniowie, chcąc wykazać się swoimi umiejętnościami plastycznymi, wzięli również udział w konkursie zorganizowanym z inicjatywy Komendy Wojewódzkiej Policjiw Rzeszowie. Ich prace można było podziwiać na wystawie zorganizowanej w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.

Spotkanie w ramach projektu „Mała Sztuka – Wielkie Sprawy” stało się doskonałą okazją do nawiązania nowych znajomości z rówieśnikami z innych placówek, doskonalenia umiejętności współpracy i komunikacji oraz wspólnej zabawy i integracji. Był to dzień pełen wrażeń i radości dla naszych uczniów, ponieważ niektórzy z nich po raz pierwszy mogli zaprezentować swoje zdolności i umiejętności wokalne i taneczne na dużej scenie, przed liczną publicznością.

Mozesz udostepnic informacje: