Wyróżnienie w III edycji konkursu „Pokaż co potrafisz”

Logo 2013 NX

Wyróżnienie w III edycji konkursu „Pokaż co potrafisz”

Z przyjemnością informujemy, że uczennica Małgorzata Staszewska z klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Jana Pawła II w Jarosławiu otrzymała wyróżnienie w III edycji konkursu „Pokaż co potrafisz!” .

„Pokaż co potrafisz!” to konkurs skierowany do uczniów i uczennic szkół zawodowych i technikum, organizowany cyklicznie w ramach projektu „Podkarpacie stawia na zawodowców”, promującego szkolnictwo zawodowe wśród młodzieży i pracodawców. „Podkarpacie stawia na zawodowców” jest projektem systemowym realizowanym przez Samorząd Województwa Podkarpackiego za pośrednictwem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie, w okresie od maja 2012 r. do września 2015 r., którego beneficjentami są szkoły ponadgimnazjalne z terenu Powiatu Jarosławskiego.

Małgorzata, uczy się, by uzyskać kwalifikacje w zawodzie kucharz, jednym z dwóch kierunków kształcenia zawodowego oferowanym uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Jana Pawła II. Jej projekt konkursowy nosił tytuł: KAKAOWA „LUBILEE” W WIELKANOCNEJ ODSŁONIE Z POWIEWEM WIOSNY” – było to ciasto w formie babki wykonane na zajęciach praktycznych pod opieką nauczyciela pani mgr Joanny Halwy. Projekt wypieku, obejmujący skład surowcowy, recepturę, sposób wykonania oraz zaprezentowania produktu, został przygotowany według pomysłu uczennicy, która w ten sposób rozwija swoje pasje zawodowe. Stał się początkiem stworzenia przez uczniów, przyszłych kucharzy, całego cyklu wypieków z rodzaju babek oraz inspiracją i motywem przewodnim w prezentacji Ośrodka przygotowanej na Powiatowe Targi Edukacyjne. Gratulujemy i cieszymy się, że uczniowie w oparciu o solidną wiedzę i umiejętności praktyczne zdobyte podczas nauki w szkołach ponadgimnazjalnych, potrafią realizować swoje pasje, tworzyć nowe jakości i być inspiracją dla innych.

Mozesz udostepnic informacje: