XIX Wojewódzki Turniej Warcabowy

XIX Wojewódzki Turniej Warcabowy

W dniu 20 października 2016 r. w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Jana Pawła II w Jarosławiu odbył się XIX Wojewódzki Turniej Warcabowy Szkół i Placówek Kształcenia Specjalnego, który swoim honorowym patronatem objął Starosta Jarosławski – pan Tadeusz Chrzan.

Jak co roku gościliśmy w naszym Ośrodku zawodników – uczniów podkarpackich szkół specjalnych wraz ze swoimi nauczycielami i wychowawcami. Niektórzy z nich wzięli po raz pierwszy udział w tym turnieju, dla innych zaś był to kolejny udział w zmaganiach nad planszą warcabową.  Dla każdego ucznia gra w warcaby jest okazją do rozwijania umiejętności społecznych i komunikacyjnych, stwarza warunki do rozwoju intelektualnego i uczy właściwych nawyków związanych ze spędzaniem czasu wolnego.

W tegorocznych rozgrywkach wzięło udział 35 zawodników z siedmiu ośrodków i szkół z terenu województwa podkarpackiego. Rozgrywki odbyły się w trzech kategoriach wiekowych: Szkoła Podstawowa, Gimnazjum i Szkoła Zawodowa.

Po dniu pełnym emocji i sportowej rywalizacji wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

Klasyfikacja indywidualna:

Szkoła podstawowa:

 1. Kwiatek Norbert    UNICEF Rzeszów
 2. Jurkowski Wiktor   SOSW Frysztak
 3. Nielewko Paweł    SOSW Leżajsk

Gimnazjum:

 1. Figura Krzysztof     SOSW Frysztak
 2. Michałek Maciej      SOSW Ropczyce
 3. Wańkowicz Krzysztof   SOSW Jarosław

Zasadnicza szkoła zawodowa:

 1. Bieszczad Sławomir    SOSW Frysztak
 2. Kilian Patryk            SOSW Frysztak
 3. Świątek Piotr            ZSS Dębica

Klasyfikacja drużynowa:

Szkoła podstawowa:

 1. SOSW Leżajsk
 2. UNICEF Rzeszów
 3. SOSW Frysztak

Gimnazjum:

 1. SOSW Frysztak
 2. SOSW Jarosław
 3. ZSS Dębica

Zasadnicza Szkoła Zawodowa:

 1. SOSW Frysztak
 2. SOSW Leżajsk
 3. ZSS Dębica

Zwycięzcy Turnieju zostali nagrodzeni przez panią Elżbietę Pazyniak – Naczelnika Wydziału Rozwoju i Promocji Powiatu Jarosławskiego nagrodami rzeczowymi, dyplomami i statuetkami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Jarosławiu.

Pragniemy gorąco podziękować Starostwu Powiatowemu, które jak co roku jest głównym sponsorem tego turnieju oraz panu Andrzejowi Szarkowi – właścicielowi firmy „Szarek”.

Mozesz udostepnic informacje: